
«Det er en sulten gjeng»
Isnes tror vi har mer moro i vente. - Det er en slik høst vi har jobbet mot, sier KFUM-treneren.
Etter en ellevill siste del av 2021-sesongen sluknet Eliteserie-drømmen på forsmedelig vis i Grimstad 12. desember. Ni måneder senere har Kåffa og Jørgen Isnes satt seg i posisjon for en høst som blir minst like spennende.
Mandag skal andreplassen i ligaen forsvares, men oppgaven blir ikke så mye vanskeligere. Et meget formsterkt Kongsvinger på bortebane, inne i Kongsvinger-hallen. KIL har kun tapt to ganger på 13 kamper. Det skjedde mot Brann og Stabæk!
- Det sier noe om hvor tøff denne kampen her er. Allikevel har vi god selvtillit og har sett bra ut i kampene den siste tiden. Vi har snakket om forbedringsområder fra sist kamp, der vi ikke var gode nok med ball selv. Samtidig har det blitt forsterket måten vi forsvarte oss på mot Mjøndalen. Skal det bli mye poeng fremover, er selvfølgelig den defensive tryggheten veldig viktig, sier trener Jørgen Isnes.
Han vet at det trengs en optimal prestasjon for å få med seg tre poeng hjem fra de dype skoger. Kongsvinger er krevende å bryte ned, og så har de flere gode målscorere som må holdes unna serveringsfatet foran KFUM-målet.
Et luksusproblem for Isnes er at de fleste spillerne er aktuelle for spill, og at det er mange som viser solid form. Nettopp derfor har han god tro på at seiersrekka skal fortsette.
- Fokuset ligger konkret og tydelig på arbeidsoppgaver inn mot den bestemte kamp. Men det er en sulten gjeng som vet veldig godt hvor vi ligger på tabellen og motivasjonen er stor hos alle. Man har foreløpig vært veldig flink til å disponere energien riktig. Det er nettopp en slik høst vi har jobbet mot og da skal den nytes med klokt arbeid, understreker Isnes.
Kampen på Kongsvinger starter kl. 18.00.
Info om buss og billetter!
----
Minner også om en annen go'bit i kveld:
Damelaget møter Lyn 2 til hjemmekamp i 2. divisjon. Kampstart kl. 19.00 på KFUM Arena.