- Har alt å takke Kåffa for

- KFUM har bidratt til at jeg fant tilbake til meg selv som spiller og person, sier Obi. Nå venter nye utfordringer i svensk fotball.

Obilor Okekes praktkamp mot Rosenborg for et par uker siden, ble det siste vi fikk se av han i KFUM-drakt. I alle fall for denne gangen.

I dag ble det endelig klart at «Obi» blir Hammarby-spiller.

- Rosenborg-kampen ble en lykkelig slutt på en fantastisk tid i KFUM. Nå gleder jeg meg veldig til et nytt eventyr, men jeg vet veldig godt at jeg ikke hadde vært der om det ikke hadde vært for KFUM, - spillerne, trenerne og alle jeg har hatt å gjøre med i klubben, sier Obi.

Enorm sommer
På sin reise mot et gjennombrudd i toppfotballen, har Obi vært innom en rekke klubber. Til oss kom han sommeren 2022 etter et mindre vellykket opphold i Fredrikstad.

I Kåffa skulle den eksplosive kantspilleren virkelig skinne. I opprykkssesongen ble han kåret til årets unge spiller i OBOS-ligaen. Så ble 2024-sesongen og starten av 2025 trøblete på grunn av sykdom og skader.

Men denne sommeren har KFUM-spilleren virkelig vist seg fram på det høyeste nivået i Norge. Med 6 mål på noen sommeruker har han vært helt sentral i Kåffa-oppturen.

- Det å komme seg til utlandet har vært en drøm for meg lenge, men jeg må være ærlig på å si at det ikke så veldig lyst ut etter oppholdet i Fredrikstad. Så har KFUM bidratt til at jeg fant tilbake til meg selv som spiller og person. Her fikk jeg smilet og selvtilliten tilbake. Jeg har alt å takke denne klubben for, gliser Obi.

Takket for seg
Fredag formiddag var han på Ekeberg for å takke  spillere og trenere for samarbeidet. Lørdag har han sin første trening med nye lagkamerater i Stockholm.

- Obi har vært en viktig brikke under min ledelse i KFUM. Han var sentral da vi rykket opp, og de siste ukene har vi igjen sett han på sitt beste. For Kåffa er det en milepæl med et salg til utlandet, og så tror jeg vi skal være stolte av at vi igjen viser at vi klarer å få det beste ut av spillere som ikke har fått ut sitt potensiale andre steder, sier trener Johannes Moesgaard.

Heldigvis er Daniel Fredheim Holm på jobb om dagen, så erstatteren er allerede på plass.

<em>Foto: Annika Byrde / NTB</em>
Foto: Annika Byrde / NTB

 

Annonse fra Eliteserien:

Flere nyheter