- Nå trenger vi noen dager "off"

Tap i treningskamp mot Oppsal.

KFUM-OPPSAL 0-2 (0-0). Det ble en opptur i treningskampen mot Kjelsås sist, med å holde nullen og sikre årets første seier. I dag skulle det bygges videre på det som ble prestert mot en annen PostNord-motstander.

Kampen mot nyopprykkede Oppsal ble imidlertid ikke helt som trener Isnes hadde ønsket seg.

KFUM burde ledet til pause, men brassesparket fra Basit i tverrliggeren var det nærmeste vi kom. Etter pause kom kampens to mål, begge til gjestene fra Oppsal.

- Andre omgang er meget svak dessverre. Her gjør vi dessverre så mye rare valg, at den legger jeg raskt bort. Dette er en kamp jeg ikke kommer til å bruke mye energi på nå. Gutta må våkne etter noen dager fri nå. Det tror jeg de kommer til å gjøre, sier Isnes og legger til:

- Dette har jeg sett før, men en slik prestasjon er selvfølgelig ikke godt nok. Det vet vi alle. Nå tror jeg gutta trenger noen dager "off".

Målene til Oppsal kom først etter en dødball, og så på en lobb.

En slik prestasjon er selvfølgelig ikke godt nok. Det vet vi alle.

— Jørgen Isnes
Nå tar a-laget noen dager med fri fra fellestreninger. Over helga går ferden til Marbella. Under oppholdet skal laget spille mot divisjonskollegaene Raufoss (27/2) og Ull/Kisa (2/3).

Laget i dag: Simon, Lars, Aalmen, Emmanuel, Brix, Daniel, Tore, Levorstad (Hagen i 45 min), Fisnik (Yannis i 25 min), Juba, Basit (Vedvik i 25 min).

Annonse fra Eliteserien:

Flere nyheter