
- Ser konturen av et lag
Treningskamp mot Elverum lørdag. Treningskamper
A-laget er vel tilbake fra Spania og har hatt en god treningsuke på Ekeberg. Lørdag venter treningskamp på KFUM Arena. Motstander: Elverum.
- Vi har tre kamper igjen, og vi begynner å se konturen av et lag, samtidig så må jeg si at det er kamp om enkelte posisjoner. Det vet gutta veldig godt, sier trener Isnes.
Han peker på at dette nok blir siste kamp med flere bytter enn vanlig.
- Etter dette har vi to kamper igjen, der vi ønsker å rette fokuset inn mot Sandefjord og oppstillingen der. Men det kan alltids skje endringer.
Laget hadde gode dager i Spania der de ble mer samspilt på banen og mer sammensveiset utenfor.
- Vi skal fortsette å bygge gode relasjoner offensivt, og så håper jeg vi kan se at vi kan dominere banespillet i enda større grad når vi nå er på kunstgress igjen, sier Isnes.
Skadesituasjonen er i stadig bedring. Marius må stå over grunnet sykdom. Ellers rapporteres det om at Tobias og Dodou snart er på ball igjen, mens Mansour trener for fullt fra og med neste uke.
Gjester på Ekeberg denne lørdagen er altså Elverum. Et godt 2. divisjonslag som kjempet i toppen av sin avdeling. For oss var cupdramaet på Elverum i fjor vår er et godt minne fra 2018-sesongen. Da snudde vi 2. rundekampen mot slutten av ekstraomgangene med to raske mål.
Kampstart lørdag er kl. 12.00.