
- Vi er offensive
Johs debuterer i OBOS-ligaen som hovedtrener. Mot et Sogndal-lag ledet av Tore André Flo som knapt har scoret mål i vinter.
Så er dagen her!
Påsken har vist seg fra sin beste side, og nå skal den rundes av med et KFUM-lag som akter å vise seg fra en minst like god side.
OBOS-ligaen 2023 er varslet å bli et race i topp og bunn.
Nynedrykket Kristiansund er pekt på som opprykksfavoritt, men bak der følger en haug av lag som vil kjempe om opprykk og kvalikplass. Ingen klarer å peke på klare dumpekandidater.
I Kåffa er mye nytt. Nytt trenerteam, ny formasjon (4-3-3) og en rekke nye spillere etter at sentrale spillere har takket for seg.
- Vi er klare, vi er offensive. Vi har lyst til å prøve å vise oss fra vår beste side, sier Johs i forkant i sin første kamp som hovedtrener i OBOS-ligaen.
Han har fått mange gode svar gjennom pre-season, men når klokka viser 15.00 på 2. påskedag betyr det null og niks. For helt perfekt blir ikke drømmepåsken om det ikke blir tre KFUM-poeng i premieren.
TV2.no har satt opp sitt tips for OBOS-ligaen 2023. Der havner lagene som møtes på Ekeberg i første runde på hver sin side av kvalikstreken - KFUM på 6. plass og Sogndal på 7. plass.
Tore André Flo er inne i sin andre sesong som Sogndal-trener. Fjoråret endte på 7. plass. Før denne sesongen har de hentet Daniel Arrocha (Mjøndalen), Kasper Skaanes (Brann) og Martin Sjølstad (KIL).
Sogndal har slitt med å score mål gjennom vinterens treningskamper, og fikk seg en skikkelig smell mot et Brann-lag (tapte 6-0) i generalprøven.
Flo holder seg til en klassisk 4-4-2, uten at det gjennom vinteren ha gitt særlig med mål eller seire. Null mål på de siste tre treningskampene for eksempel.
- Det er mange i OBOS som spiller med fem bak, og er litt feige i stilen. Det kan vi gjøre også, men vi har lyst til at vi skal være ovenpå. At vi skal bli så gode i dette spillet at vi blir det førende laget inne på motstanderens sin halvdel. Det er dit jeg har lyst til å komme, sa Flo til lokalavisa Sogn Avis ette seksmåltapet i Bergen sist helg.
Vi ønsker Flo og co. velkommen til Ekeberg i ettermiddag. Kampstart kl. 15.00, men husk åpent og gratis kick-off med Profetene i hallen fra kl. 13.30.
.png)