To KFUM-profiler gjør comeback
To kjente Kåffa-navn er tilbake. Lars Røttingsnes og Christian Vaage går inn i sentrale roller i administrasjonen.
For de som har vært med i klubben en stund, er det to kjente ansikter som møter deg i gangene i KFUM-hallen om dagen. Fra 1. august står nemlig både Lars Røttingsnes og Christian Vaage på lønningslista i KFUM-kameratene.
Lars er allerede godt i gang i rollen med ansvar for gatelaget. Etter hvert skal han også bidra inn mot ungdomsfotballen på guttesiden, med særlig ansvar for årgangsdriften. Christian Vaage er klubbens nye økonomisjef.
Begge spilte barnefotballen sin i KFUM, begge har utallige Lunde-leirer på CV-en, og begge drømte en gang om en karriere som fotballspillere.
Vaages spillerkarriere endte med tre kamper for A-laget i 2. divisjon. Lars har på sin side gjort seg bemerket gjennom en imponerende futsalkarriere, både som profil på KFUMs eliteserielag og på det norske landslaget. Han har også erfaring som ungdomstrener og jobbet flere år i klubbens akademi.
– Jeg er veldig glad for å være tilbake i jobb i Kåffa. Det er spennende tider for klubben, og det blir veldig gøy å få være med på det som skjer videre, sier Lars.
Han er fortsatt i ferd med å skaffe seg oversikt over oppgavene som venter.
– Hovedoppgavene mine blir gatelaget og bredden i ungdomsfotballen. Jeg håper å kunne bidra med erfaringen jeg har fra fotballen, samtidig som jeg kan være en trygghet og en god støttespiller for dem jeg skal jobbe med.
For Christian Vaage, som kommer fra stillingen som forretningsutvikler i Nordea, er det også spesielt å være tilbake.
– Jeg hadde jo en proffdrøm som ikke gikk helt veien. Derfor er det faktisk litt rart å være tilbake til noe jeg trodde jeg var ferdig med. Men den følelsen gikk fort over da jeg søkte på stillingen. Nå handler det om å sette seg nye mål og bidra til at klubben tar nye steg, sier han.
Om rollen som økonomisjef, sier han:
– Hovedoppgaven min er å bidra til en robust og transparent økonomi for framtiden. Vi er en av få toppklubber som har hele økonomien samlet under ett tak, og da må vi bruke den på måter som gjør oss bedre.
Vi ønsker begge velkommen tilbake til Kåffa!
